Prihláste sa na odber noviniek.
x
Loading

Rapé

Rapé, vydymovadla ...

Rapé je úplne prírodná a tradičná šamanská cesta k meditatívnej práci s vedomím. Rapé je všeobecný názov pre prášok vyrobený z rôznych častí rozličných rastlín určenému na fúknutie do nosa. Účinok sa podľa druhu rastliny môže pohybovať od očistného, sprítomňovacieho až po zážitok spirituálny a vizuálny. Užíva sa ako očistná, spirituálna technika aj pred rôznymi obradmi kmeňov. Do rituálu užívania rapé je vhodné vždy vstupovať so zámerom, proces tak môže prebehnúť cielenejšie.

 

Rapé je medicína, posvätný šnupací tabak, ktorý nakupujeme od pôvodných indiánskych kmeňov z Brazílie. Rapé je jemný prášok vytvorený indiánmi z pralesa a obsahuje tabak Mapacho (Maestro Tabacco) zmiešaný s bylinkami a popolom z majstrovských rastlín a stromov (Maestro Plantas). Pomocou kuripé alebo tepí sa fúka do nosnej dierky. 

Zobraziť viac
Zoradiť:
Počet na stranu:

Obrázok pre Palo Santo drievko
Novinky
Obrázok pre Rapé Aya
Posledné kusy

Rapé Aya

15.00 €

Obrázok pre Rapé Cacao
Posledné kusy
Novinky

Rapé Cacao

15.00 €

Obrázok pre Rapé Cumaru
Novinky

Rapé Cumaru

15.00 €

Obrázok pre Rapé Jurema
Posledné kusy
Novinky

Rapé Jurema

15.00 €

Obrázok pre Rapé Nukini
Posledné kusy

Rapé Nukini

15.00 €

Obrázok pre Rapé Nukini Jaguar
Posledné kusy
Novinky
Obrázok pre Rapé Paricá
Novinky

Rapé Paricá

15.00 €

Obrázok pre Rapé Yawanawa
Novinky

Rapé Yawanawa

15.00 €
Je to úžasná alternatíva k meditatívnej práci s vedomím. Máte rozlietané myšlienky a potrebujete podporiť sústredenie? Potom by vás mohlo zaujať rapé so svojim špecifickým účinkom na vnímanie a harmonizáciu mozgových vĺn. Jeho instantná forma, krátke pôsobenie hlavného efektu (5-10min), upokojenie a vysústredenie myšlienok (na dobu cca 1-2h) z neho robia skvelého pomocníka pri náročných dňoch, uzemňovaní, čistení alebo pri tvorivej činnosti.

 

Rapé, ako mnoho iných rastlín, je súčasťou najstarších legiend mnohých amazonských kmeňov a prelínajú sa s ich rituálmi, uctievaním rôznych božstiev v nadväznosti na zámer jedinca alebo špecifické účinky vybraného druhu rapé.

 

Palo Santo je hojne používané pre svoje energeticky čistiace a liečivé vlastnosti podobné Šalvii a Cedru. Poskytuje povznášajúcu vôňu, ktorá zvyšuje našu vibráciu. V ceremoniálnej práci otvára komunikáciu s astrálnym svetom a umožňuje hlbšie spojenie so Zdrojom všetkého stvorenia. Hovorí sa také, že Palo Santo zvyšuje kreativitu a prináša šťastie tým, ktorí sú otvorení jeho mágii.

Zobraziť viac
Loading