Odber noviniek, updateov a akciových produktov do emailu.
x
Loading

Rapé Hapé Rapesito

Rapé (Hapé) posvätný šňupací tabák z Brazílie

 

Úplne nové Rapé u nás - Caneleiro, Catinga, Pixuri, Veia de Pajé.
Čerstvé Rapé čo dorazilo v novembri - Aya, Cacao, Pau Pereira, Samauma, Parica, Yawanawa.

 

 

Rapé je úplne prírodná a tradičná šamanská cesta k meditatívnej práci s vedomím. Rapé je všeobecný názov pre prášok vyrobený z rôznych častí rozličných rastlín určenému na fúknutie do nosa. Účinok sa podľa druhu rastliny môže pohybovať od očistného, sprítomňovacieho až po zážitok spirituálny a vizuálny. Užíva sa ako očistná, spirituálna technika aj pred rôznymi obradmi kmeňov. Na aplikovanie rapé do nosa sa používa kuripé alebo tepí, ktoré tiež môžete nájsť na LaHerba.

Zobraziť viac
Zoradiť:
Počet na stranu:

Obrázok pre CACAO Rapé
Vyberáme

CACAO Rapé

17.77 €

Obrázok pre CATINGA Rapé (Relax)
Vyberáme
Novinka
Obrázok pre CHACRONA Rapé
Posledné kusy

CHACRONA Rapé

17.77 €

Obrázok pre CINNAMON Rapé
Posledné kusy
Novinka

CINNAMON Rapé

17.77 €

Obrázok pre CUMARU Rapé

CUMARU Rapé

17.77 €

Obrázok pre JUREMA Rapé
Vyberáme

JUREMA Rapé

17.77 €

Obrázok pre MULATEIRO Rapé
Posledné kusy
Obrázok pre MURICÍ Rapé

MURICÍ Rapé

17.77 €

Obrázok pre PARICÁ Rapé

PARICÁ Rapé

17.77 €

Obrázok pre PIXURI Rapé
Novinka

PIXURI Rapé

17.77 €

Obrázok pre SAMAUMÁ Rapé

SAMAUMÁ Rapé

17.77 €

Obrázok pre TSUNU Rapé

TSUNU Rapé

17.77 €

Obrázok pre VASHAWÁ Rapé

VASHAWÁ Rapé

17.77 €

Obrázok pre VEIA DE PAJE Rapé (Heart of the Boa)
Vyberáme
NovinkaRapé je medicína, posvätný šnupací tabak, ktorý prinášame od pôvodných indiánskych kmeňov z Brazílie z oblasti Acré. Rapé je jemný prášok pripravený indiánmi z pralesa a obsahuje tabak Mapacho (Maestro Tabacco) zmiešaný s popolom z majstrovských rastlín a stromov (Maestro Plantas). Do rituálu užívania rapé je vhodné vždy vstupovať so zámerom, proces tak môže prebehnúť cielenejšie.

 

Rapé (vyslovuje sa Ha-Pay) je posvätný šamanský liek, ktorý používajú liečitelia z povodia Amazonky už tisíce rokov a stal sa nevyhnutnou súčasťou ich kmeňovej kultúry a histórie. Rapé je komplexná zmes rozdrvených rastlín, ktoré zvyčajne obsahujú ako jednu z hlavných zložiek silný tabak Nicotiana rustica a niekedy aj Nicotiana tabacum. Vzhľadom na silu tabaku Nicotiana rustica, ktorý je 20-krát silnejší ako Nicotiana tabacum, môže repka vyvolať upozorňujúce účinky.

 

Okrem toho rapé pomáha uvoľňovať emocionálne, fyzické a duchovné choroby a zmierňuje negativitu a zmätok, čo umožňuje dôkladné uzemnenie vašej mysle.

 

Podobne aj šamani používajú rapé na opätovné zosúladenie so svojimi energetickými kanálmi a so svojím vyšším ja a na zintenzívnenie svojho spojenia so svetom a vesmírom. Okrem toho rapé pripravuje pôdu pre detoxikáciu tela a odstraňuje všetky prebytočné hlieny, toxíny a baktérie, čím pomáha v boji proti prechladnutiu a nádche. Navyše rapé svojím obsahom nikotínov stimuluje myseľ, ktorá zase uvoľňuje a.o. epinefrín, acetylcholín a dopamín, podporujúce zvýšenú koncentráciu, prítomnosť a intuíciu.

 

Za nás je to úžasná alternatíva k meditatívnej práci s vedomím. Máte rozlietané myšlienky, potrebujete podporiť sústredenie či jednotlivé čakry v tele? Prípadne upokojiť preplnenú myseľ či prepojiť so samým sebou a s Bohom? Jeho instantná forma, krátke pôsobenie hlavného efektu (5-10min), upokojenie a vysústredenie myšlienok (na dobu cca 1-2h) z neho robia skvelého pomocníka pri náročných dňoch, uzemňovaní, čistení alebo pri tvorivej činnosti. Rapé, ako mnoho iných rastlín, je súčasťou najstarších legiend mnohých amazonských kmeňov a prelínajú sa s ich rituálmi, uctievaním rôznych božstiev v nadväznosti na zámer človeka alebo špecifické účinky vybraného druhu rapé.

 

 

Rapé alebo „hapé“ je prášková zmes tabaku (Nicotiana rustiaca) a popola z posvätných či liečivých byliniek a stromov, vyrábaný a používaný indiánmi z Peru a Brazílie k šamanským rituálom a ceremóniám. Pôvodne bolo doménou iba juhoamerických domorodých kmeňov uprostred nepriepustného amazonského pralesa. Ale ako to už býva, prášková zmes so zvláštnymi účinkami prekročila hranice džungle a dostala sa do rúk ľuďom po celom svete. Teda tým, ktorých táto medicína zaujala. Užívanie rapé nebolo určené primárne na potešenie, ale na vyriešenie vlastných vnútorných problémov, zodpovedanie vnútorných otázok, apod. Dnes by sme sa na amazonskú ceremóniu mohli pozerať ako na nástroj duševnú terapiu, harmonizáciu telesnej i energetickej a hlavne prostriedok na plnenie našich zámerov. Celý obrad viedol šaman/sprievodca, ktorý každému účastníkovi položil základnú otázku: “AKÝ JE TVOJ ZÁMER?” Po vypovedanej odpovedi šaman určil vhodnú zmes, každému samozrejme inú, pretože sa rôznili potreby jedincov aj ich zámery. Tiež sprievodca podľa zámeru volí množstvo medicíny a intenzitu fúknutia. Rapé, rovnako ako ostatné prírodné medicíny, považujeme za bytosť, entitu, ktorá má svoju vlastnú inteligenciu, s ktorou sa môžeme rozprávať, žiadať ju o pomoc pri plnení našich zámerov.

 

Základné účinky rapé

 

  • prečisťuje telo i myseľ od nazbieranej negatívnej energie;
  • uvoľňuje a prečisťuje zablokované čakry;
  • uvoľňuje, dáva priechod k vyjadreniu a pochopeniu našich emócií;
  • uzemňuje a dostáva nás „do tela“;
  • rozjasňuje myseľ a otvára nám naše vnútro;
  • otvára vedomie a môžu sa zjavovať vízie
  • pomáha plniť naše zámery.

 

Všetky naše rapé pochádzajú priamo od pôvodných obyvateľov, indiánov. Podporujeme komunity v tom, čo pripravujú s láskou, zámerne s múdrosťou a modlitbami svojich starších. Všetky produkty sa predávajú len ako botanické vzorky bez výslovných alebo implicitných nárokov na konkrétny účel alebo použitie. Všetky poskytnuté informácie slúžia len na vzdelávacie, vedecké, etnografické a výskumné účely.

 

 

Upozornenie:

Tento prírodný produkt je ponúkaný pre svoju etnografickú a historickú hodnotu a je dodávaný bez výslovnej alebo predpokladanej spôsobilosti na konkrétny účel. Ide jednoducho o surovú botanickú vzorku alebo o vedeckú vzorku. Poskytované informácie sú čisto určené na historické, vedecké a vzdelávacie účely a nemali by byť nikdy interpretované ako odporúčania pre konkrétne použitie. Použitie a používanie tohto produktu je na základe rozhodnutia, zodpovednosti a rizika kupujúceho. 

Zobraziť viac
Loading