Prihláste sa na odber noviniek, dostanete k objednávke darček.
x
Loading

Vitalita - životná sila, životaschopnosť, prekypovať

Jačmeň a Chlorella. Vitálne Huby - Čaga a Cordyceps.

Vitálne huby sa v tradičnej čínskej medicíne a ľudovom liečiteľstve používajú už tisícky rokov a sú známe, ako malé zázraky prírody. Tieto huby sú obrovským zdrojom energie a sú plné polysacharidov, triterpénov, sterolov, vitamínov, minerálov, stopových prvkov, aminokyselín a ďalších látok, ktoré sú veľmi dôležité pre ľudské telo. Majú adaptogénne účinky, čo znamená, že pomáhajú telu lepšie zvládať stres. Jedna z najpozoruhodnejších húb je Čaga sibírska, ktorú nájdete v našej ponuke v rôznych formách, napríklad ako práškový extrakt v kapsulách, tekutý vodný extrakt alebo výbornú kávu s extraktom z čagy sibírskej.

Zobraziť viac
Zoradiť:
Počet na stranu:

Obrázok pre Chlorella tablety Green Ways 3x110g
Novinky
TOP produkt
Obrázok pre Jačmeň Green Ways 300g
Novinky
TOP produkt
Obrázok pre Cordyceps CS-4 kapsule 90ks
-6%
Posledné kusy
Novinky

Cordyceps CS-4 kapsule 90ks

33.00 €

35.00 €

Obrázok pre Čaga Sibírska Kapsule 90ks
Posledné kusy
Obrázok pre Čaga Tekutý Vodný Extrakt 50ml
TOP bestseller
Posledné kusyJačmeň

 

Predstavte si mladú rastlinku jačmennej trávy, ako klíči, preráža tvrdú krustu zeminy a rastie nahor k slnku. Je to enzymatický elixír plný života. Jačmeň je zberaný v období svojho rozpuku. Je spracovaný v okamihu, keď nasal veľké množstvo živín a energie zo zeme, vody, vzduchu a slnka. Tieto základné elementy sa prirodzene pretvárajú na komplexnejšie látky, ktoré potom využíva vyšší potravinový reťazec, a teda aj my.

 

Chlorella

 

Chlorella obsahuje širokú škálu biologicky aktívnych látok. Je napríklad jedným z najbohatších zdrojov chlorofylu, ktorému vďačíme za život na tejto planéte. Aby sme chlorellu čo najviac sprístupnili nášmu tráviacemu traktu, používame metódu sprejového sušenia STEAM. Tá zaručuje ideálny pomer dvoch kvalít: vysokej vstrebateľnosti nutričných látok (minimálne 80%) a minimálneho poškodenia bunkového obsahu.

 

 

 

Čo je to čaga sibírska

 

Čaga je druh huby, ktorá zvyčajne rastie na brezách. Je to parazit, čo znamená, že živiny získava z hostiteľského stromu. Zvyčajne začína rásť na kmeni alebo konároch stromu a časom môže vytvoriť veľkú čiernu masu. Čaga síce nezabíja hostiteľský strom, môže ho oslabiť a urobiť náchylnejším na choroby a napadnutie hmyzom. Táto huba ktorá vyzerá ako kus spáleného dreva má dlhú históriu užívania v tradičnej čínskej medicíne, ale i ruskom ľudovom liečiteľstve, ktorá siaha stovky rokov do minulosti.

 

Čaga sibírska ako superpotravina

 

Čaga obsahuje viac ako 200 biologicky aktívnych zložiek vrátane polysacharidov, polyfenolických látok, triterpenoidov, seskviterpénov, sterolov, lipidov a alkaloidov. Čaga je tiež bohatá na melanín. Táto huba obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ako aj vitamíny B1, B2 a B3, fenoly, minerálne látky ako meď, horčík a vápnik, vlákninu, kyselinu betulínovú a ďalšie vitamíny, antioxidanty, minerálne látky a enzýmy ako superoxiddismutáza.

 

Extrakt z Čagy Sibírskej?

 

Tento jedinečný extrakt má široké spektrum potenciálnych zdravotných prínosov vrátane posilnenia imunitného systému, zmiernenia zápalov a boja proti voľným radikálom. Čaga je silný adaptogén, ktorý môže pomôcť telu vyrovnať sa so stresom a podporiť celkovú pohodu. Ak hľadáte prírodný spôsob, ako zlepšiť svoje zdravie, sibírska čaga je skvelou voľbou.

 

Existuje čoraz viac vedeckých dôkazov, ktoré podporujú používanie húb čaga v tradičnej medicíne. Štúdie ukázali, že tieto huby sú bohaté na antioxidanty a protizápalové látky. Okrem toho huby čaga obsahujú beta-glukány, o ktorých je známe, že posilňujú imunitu.

 

Cordyceps

 

Cordyceps patrí medzi vitálne huby, ktoré boli po stáročia základom holistickej medicíny a už dlho je uctievaná pre svoje silné vlastnosti proti starnutiu a zdravie podporujúce vlastnosti, hlavne v tradičnej čínskej medicíne. V posledných rokoch priniesol výskum huby cordyceps ešte pôsobivejšie zistenia, keď uvádza, že tento superstar doplnok môže tiež zvýšiť športový výkon, podporiť zdravie srdca a znížiť zápal, aby ste sa cítili čo najlepšie.

Zobraziť viac
Loading