Môžete sa prihlásiť na odber noviniek emailom.
x
Loading

Vitalita - životná sila, životaschopnosť, prekypovať

Jačmeň a Chlorella. Vitálne Huby - Čaga a Cordyceps.

Vitálne huby sa v tradičnej čínskej medicíne a ľudovom liečiteľstve používajú už tisícky rokov a sú známe, ako malé zázraky prírody. Tieto huby sú obrovským zdrojom energie a sú plné polysacharidov, triterpénov, sterolov, vitamínov, minerálov, stopových prvkov, aminokyselín a ďalších látok, ktoré sú veľmi dôležité pre ľudské telo. Majú adaptogénne účinky, čo znamená, že pomáhajú telu lepšie zvládať stres. Jedna z najpozoruhodnejších húb je Čaga sibírska, ktorú nájdete v našej ponuke v rôznych formách, napríklad ako práškový extrakt v kapsulách, tekutý vodný extrakt alebo výbornú kávu s extraktom z čagy sibírskej.

Zobraziť viac
Zoradiť:
Počet na stranu:

Obrázok pre Chlorella tablety Green Ways 3x110g
Posledné kusy
TOP produkt
Obrázok pre Jačmeň Green Ways prášok 300g
Posledné kusy
TOP produkt
Obrázok pre Cordyceps CS-4 kapsule 90ks
-9%
Posledné kusy
Novinky

Cordyceps CS-4 kapsule 90ks

32.00 €

35.00 €

Obrázok pre Čaga Tekutý Vodný Extrakt 30ml
Posledné kusy
Obrázok pre Čaga Sibírska Kapsule 90ks
-9%
Posledné kusy
Obrázok pre Čaga Tekutý Vodný Extrakt 50ml
TOP bestseller
Posledné kusyJačmeň

 

Predstavte si mladú rastlinku jačmennej trávy, ako klíči, preráža tvrdú krustu zeminy a rastie nahor k slnku. Je to enzymatický elixír plný života. Jačmeň je zberaný v období svojho rozpuku. Je spracovaný v okamihu, keď nasal veľké množstvo živín a energie zo zeme, vody, vzduchu a slnka. Tieto základné elementy sa prirodzene pretvárajú na komplexnejšie látky, ktoré potom využíva vyšší potravinový reťazec, a teda aj my.

 

Chlorella

 

Chlorella obsahuje širokú škálu biologicky aktívnych látok. Je napríklad jedným z najbohatších zdrojov chlorofylu, ktorému vďačíme za život na tejto planéte. Aby sme chlorellu čo najviac sprístupnili nášmu tráviacemu traktu, používame metódu sprejového sušenia STEAM. Tá zaručuje ideálny pomer dvoch kvalít: vysokej vstrebateľnosti nutričných látok (minimálne 80%) a minimálneho poškodenia bunkového obsahu.

 

 

Čaga sibírska

 

Čaga je druh huby, ktorá zvyčajne rastie na brezách. Je to parazit, čo znamená, že živiny získava z hostiteľského stromu. Zvyčajne začína rásť na kmeni alebo konároch stromu a časom môže vytvoriť veľkú čiernu masu. Čaga síce nezabíja hostiteľský strom, môže ho oslabiť a urobiť náchylnejším na choroby a napadnutie hmyzom. Táto huba ktorá vyzerá ako kus spáleného dreva má dlhú históriu užívania v tradičnej čínskej medicíne, ale i ruskom ľudovom liečiteľstve, ktorá siaha stovky rokov do minulosti.

 

Čaga sibírska ako superpotravina

 

Čaga obsahuje viac ako 200 biologicky aktívnych zložiek vrátane polysacharidov, polyfenolických látok, triterpenoidov, seskviterpénov, sterolov, lipidov a alkaloidov. Čaga je tiež bohatá na melanín. Táto huba obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ako aj vitamíny B1, B2 a B3, fenoly, minerálne látky ako meď, horčík a vápnik, vlákninu, kyselinu betulínovú a ďalšie vitamíny, antioxidanty, minerálne látky a enzýmy ako superoxiddismutáza.

 

Extrakt z Čagy Sibírskej?

 

Tento jedinečný extrakt má široké spektrum potenciálnych zdravotných prínosov vrátane posilnenia imunitného systému, zmiernenia zápalov a boja proti voľným radikálom. Čaga je silný adaptogén, ktorý môže pomôcť telu vyrovnať sa so stresom a podporiť celkovú pohodu. Ak hľadáte prírodný spôsob, ako zlepšiť svoje zdravie, sibírska čaga je skvelou voľbou.

 

Existuje čoraz viac vedeckých dôkazov, ktoré podporujú používanie húb čaga v tradičnej medicíne. Štúdie ukázali, že tieto huby sú bohaté na antioxidanty a protizápalové látky. Okrem toho huby čaga obsahujú beta-glukány, o ktorých je známe, že posilňujú imunitu.

 

Cordyceps

 

Cordyceps patrí medzi vitálne huby, ktoré boli po stáročia základom holistickej medicíny a už dlho je uctievaná pre svoje silné vlastnosti proti starnutiu a zdravie podporujúce vlastnosti, hlavne v tradičnej čínskej medicíne. V posledných rokoch priniesol výskum huby cordyceps ešte pôsobivejšie zistenia, keď uvádza, že tento superstar doplnok môže tiež zvýšiť športový výkon, podporiť zdravie srdca a znížiť zápal, aby ste sa cítili čo najlepšie.

Zobraziť viac
Loading