Odber noviniek, updateov a akciových produktov do emailu.
x

Konopa a spiritualita - časť 1.

Každý užíva konopu vo svojich mnohých podobách pre iné dôvody a benefity. Či už pre zdravie, relaxáciu alebo len zo zvyku. To nemení nič na fakte, že táto posvätná rastlinka má kľúčový zosilňujúci vplyv na naše vedomie, čo vedeli správne využívať naši predkovia - či už s cieľom duchovnéhó rastu alebo otvorenia brán nad možnosti normálneho vnímania, a tam zapocať liečenie tela psychického i fyzického.

 

Pri tejto rastline máte veľkú šancu, že sa naučíte relaxovať a zladíte sa so stále silnejšími energiami vášho ja.

 

Účinné postupy môžu mať rôzne podoby- či už formu organizovanosti ale aj presiahnuť hranice usporiadanosti a dať väčšiu hĺbku každodenným jednoduchým veciam čo normálne robíme-kreatívny tanec, prechádzka lesom,písanie,maľovanie alebo aj dokonca umývanie nádobia.

 

Kľúčom je vniesť do tejto aktivity uvoľnené sústredenie,dych a pozornosť,čo sa často označuje ako plna prítomnosť v danej chvíli. V kľudnom a riadenom zámere sa zosilňujúce funkcie rastliny rozvinú a prehĺbi prepojenie.“Pohľaď za svoje myšlienky,aby si mohol piť čistý nektár tejto chvíle “

~Rumi

 

Konope vie byť prekvapujúco silná liečiva bylina- ak je takpovediac nahá. Aj keď sa jej účinky popisujú ako jemné, vie dať pocítiť svoju Silu a zdá sa,že väčšina ľudí sa snaží zvládnuť jej zosilnenú energiu tým že ju smerujú do vonkajšej ohniskovej pozornosti. Ak sa snažíte v mocnom objatí konope kľudne sedieť , máte pocit že vyskočíte z kože. Fajčiť konope bezmyšlienkovite je plytvaním posvätnou bylinou.

 

Tá istá energia,ktorú môže byt tak ľahké premárniť a nezvládnuť má takisto moc významne prehĺbiť nemyšlienkovú prítomnosť a dostaťsa do hlbokého uvoľnenia.

 

Najlepšie je stretnúť sa s rastlinou tam kde sa Vám dobre odpočíva. Ak potlačujete únavu nervovou aktivitou, a chcete pri nej meditovať môže sa stať že práve zaspíte ak sa jej odovzdáte. Preto veľa ľudi tvrdí že ich konope uspáva. 

 

Vo svojich najlepších účinkoch je konope či už CBD,CBG alebo THC jemná a čistá  energia. Nie je vhodne kombinovať ju s alkoholom. Ten má práve opačnú energiu ako konope. Ťažká hustá tlmiaca energia ktorá výrazne znižuje jemné energie prúdiace priestorom vybudovaným konope. 

 

Oslabujuce účinky na transcendentálny potenciál má aj jedlo - tučnéa sladené potraviny predovšetkým.

 

 

Skľudnenie a problém nudy

 

Oprostenie mysle od zbytočných informácií. Skľudnenie je zdroj, prameň inšpirácie a vedomá skúsenosť. Každý je individuálna bytosť a musí si nájsť svoju ideálnu techniku sám.To čo nazývame nudou je v skutočnosti nekľud-neschopnosť rozoznať bohatstvo daného okamihu a oddať sa prítomnosti bez rozptyľovania a potreby nechať sa baviť.  Vždy sa nájde dovod prečo priestor zaplniť činnosťou a myslením. Ale práca so skľudnením bez nasledovania pohnútok (dokonca aj pri nutkaní chytiť štetec či pero alebo tvoriť hudbu)môže otvoriť bránu k mnoho bohatším prežitkom nech ste a robíte čokoľvek . A az po vypustení ventilu v prostej prítomnosti sa vrátiť spat do tvorivej činnosti.

 

Keď sa budete pravidelne uvádzať do kludu je pravdepodobné, že vaše prepojenie ostane silné.

 

Zmyslom tejto techniky je pridávať čo najmenej k jednoduchému aktu ľahkého sústredenia a nesnažiť sa nič zvýrazniť. Tým vypúšťame ventil intenzity a napätia.

 

Formovanie prítomnosti

 

Je dobré sadnúť si kľudne s otvorenými očamj tak že chrbát ostáva pevny a vzpriamený, a predná  časť tela mäkká-výzva pre mnohých z nás, najmä tých,čo pochádzajú z moderných dominantných kultúr s tendenciou k mentálnej činnosti a ponáhľaniu.25% pozornosti je venovanej dychu a zbytok sedeniu v priestore. Vnímanie ako dych vchádza do tela a prestupuje ho.Dýchanie do brucha akoby sme nafukovali balón. Vydychnutie do úplného konca. Keď sa pohybujeme s dychom a rozpustame v priestore má to symbolickú i hmotnú podstatu. Pomáha to potlačiť nutkanie upnutie na nekľudnú myseľ. Zvýšime prietok okysličenej krve a ďalšie uvoľnenie svalstva, ktoré konope spôsobuje. Nato je dobre predstaviť si”biely lekvár” ktorý kazdym výdychom zastupuje gravitáciou pomaly dole telom a uvoľňuje každú časť tela hmotného i energetického,zbavuje ho toxinov a vstrebe ich do zeme.

Ak si myslite že neviete vizualizovať, je to skôr otázka pocitov.

 

Ako rastie sila energie,je lepšie venovať pozornosť dychu ako len jednému predmetu, lebo vtedy človek upadne do hypersustredenia. Ak máte pocit že sa vraciate do hlavy, dobrá pomôcka je vysloviť “myslenie”. Myšlienky odplynú. A opakovať to znova.

 

Bytie v hlave a v plnej prítomnosti je obrovský rozdiel. A v tom konope pomáha pochopiť to. Ak máte oči  zavreté a chýba Vám vizuálny záchytný bod z okolia, ľahšie sa zapletiete do logického myslenia alebo kontrakcie.

 

Prostá pozornosť je tam, kde sa odkrýva skutočnosť a preto je prospešné usilovať sa o beztvarú prítomnosť ako jeden z prvkov prace s konopím.

 

Pokračovanie pripravujeme ...

 

Pomohol vám článok? Zdieľajte ho na vašom Facebooku či Instagrame a prihláste sa k nášmu newsletteru.

 

Ak vás táto téma zaujíma a ste v nej "doma", radi by ste niečo doplnili či opravili, kontaktujte nás emailom laherba@laherba.sk  ďakujeme a želáme krásny deň :)

 

 

 

Vyhlásenie o zodpovednosti 

"Informácie uvádzané na tomto webe slúžia len na vzdelávacie účely. Žiadna z informácií tu uvedených nie je určená ako náhrada lekárskej diagnózy a nemožno takúto informáciu považovať za lekársku radu či odporúčanú liečbu. Táto webová stránka nepodporuje, neschvaľuje ani neobhajuje užívanie omamných a psychotropných látok.“Čaga účinky - s čím všetkým nám môže Sibírska Chaga pomôcť?

Čaga sibírska, známa tiež ako Inonotus obliquus, je huba obľúbená v tradičnej medicíne severných oblastí vďaka svojim potenciálnym liečivým vlastnostiam. Už stáročia sa používa pre s...

11 letý indigový chlapec o změnách na Zemi - 2. časť

97. A pokud nesouhlasím? Pokud jsem proti tomu, aby 91 % z lidí zemřelo? Pokud je miluji takové, jací jsou, a nechci, aby začali být nemocní a umírali kvůli prostoru pro “dokonalejší lidí”? Můj...

Palo Santo: Starodávny dar prírody pre moderný život

V posledných rokoch sa Palo Santo stalo synonymom pre čistenie priestoru a meditačné rituály po celom svete. Tento posvätný drevený produkt, ktorý pochádza z Južnej Ameriky, je obľúbený nielen ...

Ako umývať zeleninu a ovocie na odstránenie pesticídov

Hoci čerstvé ovocie a zelenina sú pre vás jedny z najzdravších potravín, konvenčné poľnohospodárstvo často používa chemické pesticídy, ktoré môžu zostať na vašich produktoch. V tomto článku...