Odber noviniek, updateov a akciových produktov do emailu.
x
Loading

Kuripé

Kuripé - fúkačka na Rapé

Vyberte si tú svoju, s ktorou bude Rapé rituál krásny. Postupne dopĺňame nové kúsky z Peru a Brazílie.  Na konci marca dorazia krásne kuripé a tepí z Mexika. Viva :)

Zobraziť viac
Zoradiť:
Počet na stranu:

Obrázok pre Kuripé Orol
Novinka

Kuripé Orol

35.00 €

Naskladníme
Obrázok pre Kuripé Kaya Keximãwã
Posledné kusy
Novinka
Obrázok pre Kuripé Surmovka
Posledné kusy
Novinka
Obrázok pre Kuripé Aya a Krištálom
Posledné kusy
Novinka
Obrázok pre Kuripé Žltozelený Vták
Posledné kusy
Novinka
Obrázok pre Kuripé s Aya a Jadeitom
Vyberáme
Posledné kusy
Obrázok pre Kuripé s Aya & Ametyst

Kuripé s Aya & Ametyst

35.00 €

Naskladníme
Obrázok pre Kuripé Listy Aya
Vyberáme
Posledné kusyAplikátory Hapé, tiež známe ako „Tepi“ a „Kuripe“, sú posvätné nástroje domorodého pôvodu, ktoré sú zvyčajne vyrobené z dreva, bambusu alebo kostí a môžu okolo seba niesť ozdoby, ako sú pierka, krištály, semená, kúsok Mariri a pod. Práve z týchto prvkov, konkrétne zo zvieraťa alebo rastliny použitej na výrobu aplikátora, domorodí obyvatelia vytvárajú spojenie s prírodou, využívajúc túto silu a techniky fúkania na aplikáciu Hapé.

 

Použitie Hapé má za cieľ vyčistiť energetické pole a fyzické telo, zbystriť myseľ a udržať koncentráciu a sústredenie. Práve počas tejto liečebnej praxe získavajú Tepi a Kuripe popredné miesto, pretože tieto nástroje napomáhajú správnemu použitiu hapé a vyhýbajú sa akémukoľvek typu poranenia dýchacieho systému.

 

Aj podľa domorodých tradícií by sa Hapé malo aplikovať do oboch nosných dierok, aby sa energetické pole človeka nedostalo do nerovnováhy.

 

Kuripe je samoaplikátor, čo znamená, že si človek sám fúka do nosovej dierky.

 

V rámci domorodej tradície sa hapé „neinhaluje“. Vždy je fúkané.

 

Fúkanie do nozdier šamanom, inou osobou alebo sebou samým vyvoláva u neskúsených silnú reakciu. Jeho účinok je rýchly a človek potom cíti skvelú pohodu a dispozíciu, nehovoriac o čistení dýchacích ciest, ktoré poskytuje. Používa sa tiež na lov, na odstránenie „panemy“ (lenivosti) a pri obrade s Ayahuascou.

 

Vždy si prečítajte aj Vyhlásenie o zodpovednosti.

 

Zobraziť viac
Loading