Odber noviniek, updateov a akciových produktov do emailu.
x

Rapé PUYANAWA Pixuri

19.90 €17.77 €

Ušetríte 2.13 € (-11%)

Obnovenie rovnováhy.
Očista.
Well-being.

Tento tovar máme skladom

Hmotnosť 7 g

Tribe PUYANAWA

Date November

Toto Rapé bolo zmiešané s bylinkou zvanou Pixuri (Licaria puchury) a popolom zo stromu Murici. Pixuri je tradičná medicína obyvateľov Puyanawa a často ju používajú. Má lahodnú vôňu, ktorá dodáva medicíne špecifickú chuť. Na Rapé používajú listy a semená majú kulinárske využitie. Používajú ju pri bolestiach hlavy a v bylinkových kúpeľoch na duchovnú očistu. Používa sa v domorodej tradícii a tiež v afro brazílskych náboženstvách, kde sa veľa pracuje s kúpeľmi na očistu, prilákanie dobrých vecí a vypudenie zlých.

 

Pixuri strom

Licaria puchury má názvy Pixuri, Puxuri alebo Apuxuri. V angličtine sú semená známe ako brazílsky muškátový orech. Listy majú viac mätovú a osviežujúcu vôňu ako semená, ktoré sú v chuti skutočne viac muškátové. Má rôznorodé liečivé účinky, z ktorých mnohé sú podobné tým z pravého muškátu. Listy sú antiseptické, protizápalové a antibakteriálne. To sú vlastnosti, ktoré sú prospešné pri udržiavaní zdravého dýchacieho systému. Pomáha zvyšovať libido a ako také je sexuálnym stimulantom. Rovnako ako muškátový orech sa hovorí, že vytvára šťastie, keď sa požíva v dostatočne veľkých dávkach, ale všetky malé kúsky nám pomáhajú.

 

Pixuri Tree

 

Kmeň Puyanawa

Kmeň Puyanawa alebo Poyanawa žije vo svojich kmeňových krajinách v obci Mancio Lima blízko peruánskych hraníc. Rovnako ako všetky kmene Pano v regióne, aj oni ťažko trpeli počas gumového boomu a teraz sa snažia priviesť späť svoje tradície a lieky a zároveň žiť v harmónii s naším moderným svetom. Sú miestne známe svojimi krásnymi ručnými prácami, aj keď medzinárodne nie tak veľmi. Pre ich "Sacred Rapeh" sú čoraz viac na mape sveta.

 

 

--------------------------------------------------------------------------

Tento prírodný produkt je ponúkaný pre svoju etnografickú a historickú hodnotu a je dodávaný bez výslovnej alebo predpokladanej spôsobilosti na konkrétny účel. Ide jednoducho o surovú botanickú vzorku alebo o vedeckú vzorku. Poskytované informácie sú čisto určené na historické, vedecké a vzdelávacie účely a nemali by byť nikdy interpretované ako odporúčania pre konkrétne použitie. Použitie a používanie tohto produktu je na základe rozhodnutia, zodpovednosti a rizika kupujúceho. Disclaimer


Loading