Odber noviniek, updateov a akciových produktov do emailu.
x

Čaga sibírska, Chaga - najsilnejší prírodný antioxidant na svete

Čo prináša táto zázračná huba?

 

Chaga (čaga) je huba, ktorá rastie na kmeňoch stromov, zväčša stromoch brezy. Tento druh huby rastie na kôre brezy v chladnom prostredí, ako je severná Európa, Sibír, Rusko, Kórea, severná Kanada a Aljaška.

Čaga je populárna najmä na Sibíri a v iných častiach Ázie. V Rusku a iných krajinách Európy je používaná ako tradičný liek na posilnenie imunity a zlepšenie celkového zdravia.


Niektoré látky, ktoré obsahuje majú vysoké antioxidačné účinky, vďaka ktorým je schopná znižovať hladinu cukru a cholesterolu v krvi.Na čo sa čaga využíva? 

 

V západnom svete je čaga čoraz populárnejšia pre jej zdraviu prospešné účinky. Ľudia ju využívajú pri liečbe srdcových chorôb, cukrovke a dokonca aj rakoviny, no zatiaľ nie sú dostatočné vedecké dôkazy na podporu tohto použitia.

 

Čaga sa strúhala na jemný prášok a pripravoval sa z nej bylinkový čaj.

 

V súčasnosti je dostupná nielen ako čaj, ale aj vo forme prášku, či kapsuliach. Čaj z čagy môže byť zmiešaný aj v kombinácii s inými hubami alebo bylinkami.

 

Pri čage sa predpokladá, že svoje liečivé účinky uvolňuje pri užívaní s teplou alebo studenou vodou. 

 

Vyskúšať tekutú ČAGU

Čaga sibírska tekutá Liquid

 

 

 

Možné zdravotné benefity čagy

 

 • posilňuje imunitný systém
 • rakovina prsníka a maternice
 • zápal a rakovina žalúdka
 • cukrovka
 • úzkosť a stres
 • analgetické účinky
 • rôzne autoimunitné ochorenia
 • ochorenia dvanástnika, pankreasu a sleziny
 • vypadávanie vlasov
 • artritída
 • žalúdočné vredy
 • zápal a rakovina pečene
 • Crohnova choroba a ďalšie…

 

Huba čaga je bohatá na široké spektrum vitamínov, minerálov a živín, vrátane:

 • vitamíny B-komplexu
 • vitamín D 
 • draslík
 • rubídium
 • aminokyseliny
 • vláknina
 • meď
 • selén
 • zinok
 • železo
 • mangán
 • horčík
 • vápnik

Výskumy ohľadom zdravotných benefitov tejto huby stále prebiehajú, no niektoré vedecké štúdie naznačujú, že extrakt z čagy môže poskytnúť viaceré zdravotné prínosy.

 

Caga sibirska ako rastie na strome

 

 

 

1. Posilňuje imunitný systém a bojuje proti zápalom 


Zápal je odpoveďou imunitného systému, že vaše telo bojuje s nejakou chorobou. No niekedy sa môže stať, že zápal prejde z krátkodobého záchvatu do chronického (dlhodobého) zdravotného problému.


Chronické ochorenia, ako napríklad raumatoidná artritída je spojená s chronickým zápalom. 


Nedávny výskum naznačuje, že niektoré stavy, ktoré sa nepovažujú za zápalové, vrátane depresie, môžu byť čiastočne spôsobené chronickým zápalom.


Čaga
 je schopná regulovať produkciu cytokínov, a tým môže pomôcť zápal utlmovať. Čaga stimuluje biele krvinky, ktoré sú nevyhnutné na boj proti škodlivým baktériám alebo vírusom.


V štúdii na myšiach extrakt z chagy znížil zápal a poškodenie čriev inhibíciou zápalových cytokínov.

 

 

2. Spomaľuje proces starnutia 

 

Fyzické príznaky starnutia spôsobuje oxidačný stres. Vrásky, ochabnutá koža alebo šedivé vlasy sú sprievodcami procesu starnutia.

Dlhé slnenie sa, znečisteniea iné faktory vytvárajú veľké množstvo voľných radikálov, ktoré vplývajú nielen na pokožku, ale aj na naše telo celkovo a urýchľujú proces starnutia. 


Väčší prísun 
antioxidantov, ktoré voľné radikály neutralizujú, teoreticky môžu poces starnutia spomaliť, dokonca jeho viditeľné známky zvrátiť.


Čaga a jej priaznivá účinnosť pri prekonávaní oxidačného stresu naznačuje, že by mohla byť účinná aj pri spomaľovaní starnutia. Chcem vyskúšať Čaga kapsule

Čaga sibírska kapsule

 

 

3. Znižuje riziko srdcových chorôb

 

Vysoký cholesterol je rizikovým faktorom srdcovocievnych chorôbVeľké množstvo antioxidantov, ktoré huba čaga obsahuje môžu znižovať LDL, takzvaný "zlý" cholesterol. Preto by čaga mohla byť užitočná aj ako prevencia srdcových ochorení.

 

 

4. Prevencia a pomocník pri liečbe rakoviny 

 

 

Klinické štúdie na zvieratách ukazujú, že čaga môže zabrániť a spomaliť rast rakoviny.

V štúdii na myšiach s rakovinou viedli doplnky čagy k 60% zníženiu veľkosti nádoru.


V skúmavkovej štúdii extrakt z chaga zabránil rastu rakoviny v ľudských pečeňových bunkách. Podobné výsledky boli pozorované pri rakovinových bunkách pľúc, prsníka, prostaty a hrubého čreva.


Predpokladá sa, že za protirakovinový účinok čagy vďačíme vysokým množstvám antioxidantov, ktoré obsahuje.


Čaga obsahuje najmä antioxidant triterpén, ktorý vo vysokých koncentráciách môže pomôcť rakovinové bunky zabíjať - ukázala štúdia.Čaga sibírska, chaga sibirska

 

 

5. Pomoc pri liečbe cukrovky

 

Štúdia na potkanoch z roku 2006 zistila, že čaga môže znížiť hladinu cukru v krvi. Hlodavce mali boli obézne a mali cukrovku, po 8 týždňoch jedenia húb čaga sa hladina cukru v ich krvi znížila.

Aj keď zatiaľ štúdia neprebehla na ľuďoch, tento výsledok výskumu na zvieratách naznačuje k veľkému potenciálu čagy ako alternatívnej liečbe cukrovky.  

 

 

6. Prevencia infarktu 

 

Oxidačný stres je jeden z faktorov, ktorý prispieva k vysokému krvnému tlaku. Ľudia, ktorý majú vysoký krvný tlak sú náchylnejší na zástavu srdca, infarktu alebo mŕtvice a iných srdcovocievnych problémov. 


Bohaté množstvo antioxidantov v čage môžu prospeť k zníženiu vysokého krvného tlaku, a tak predísť možným srdcovým ochoreniam. 

 

 

 

7. Zamedzenie vedľajších účinkov pri liečbe závažných chorôb 

 

Aj keď mnoho výskumov už prebehlo, je potrebné ďalších na to, aby sa mohla čaga dostať do povedomia väčšieho množstva ľudí, a hlavne tých, ktorý jej pomoc potrebujú.

Výskum je stále v plienkach, ale ak sa chaga ukáže ako účinná v boji proti chorobám, ako je rakovina a artritída, mohla by byť alternatívou k tradičnej liečbe.

Liečba ľudí hubami chaga by im mohla zabrániť v pociťovaní vedľajších účinkov iných liečebných postupov, ako je chemoterapia, ožarovanie a rôzne lieky predpísané na chronické ochorenia.

 

Keď vás liečivá huba zo Sibíri zaujala a cítite, že môže zlepšiť kvalitu vášho života, môžete si ju objednať od nás na tejto stránke. Želáme vám veľa zdravia a krásnych dní 

 

Ak vás táto téma zaujíma a ste v nej "doma", radi by ste niečo doplnili či opravili, kontaktujte nás emailom laherba@laherba.sk  ďakujeme a želáme krásny deň :)

 

"Liečivá sila konopy nech je s vami 

 

fb   instagram

Logo LaHerba

 

Vyhlásenie o zodpovednosti

*Informácie uvedené v tomto článku slúžia len na vzdelávacie účely. Žiadna z uvedených informácií nie je určená ako náhrada lekárskej diagnózy a nemožno ju považovať za lekársku radu či odporúčanú liečbu. Táto webová stránka nepodporuje, neschvaľuje ani neobhajuje užívanie omamných alebo psychotropných látok či páchanie inej nezákonnej činnosti.Seniori - výhody užívania CBD a CBG

Sú konopné produkty pre seniorov vhodné?

 

Nie je žiadna veková hranica, pokiaľ ide o užívanie kanabinoidov ( CBD, CBG, CBN, atď. ) v každodennom živote. Benefity kanabinoidov, môžu byť n...

Konopa vo svete

Kde je konope legálne a kde dekriminalizované? Aký majú postoj rôzne krajiny sveta?

 

Odroda konope, ktorú u nás poznáme pod menom marihuana, je považovaná za nelegálnu drogu na rekreačné použ...

CBG: kanabinoid súčasnosti

Trhu s neomamnými liečivými konopnými produktami dnes s veľkým náskokom dominuje CBD. Stále viac výrobcov ale v poslednej dobe zaraďuje do svojho sortimentu ďalší kanabinoid - CBG. Čím je kana...

11 letý indigový chlapec o změnách na Zemi - 1. časť

Indigové děti, to jsou ty, které se narodily s mimořádnými duchovními schopnostimi a vědí, proč jsou na Zemi. Od malinka vědí, že přišly pomáhat lidem, aby žili správně, v lásce. 

 

Toto...