Odber noviniek, updateov a akciových produktov do emailu.
x
Loading

Vitálne Huby

Vitálne Huby - Čaga, Cordyceps, Hericium, Reishi

Vitálne huby sa v tradičnej čínskej medicíne a ľudovom liečiteľstve používajú už tisícky rokov a sú známe, ako malé zázraky prírody. Tieto huby sú obrovským zdrojom energie a sú plné polysacharidov, triterpénov, sterolov, vitamínov, minerálov, stopových prvkov, aminokyselín a ďalších látok, ktoré sú veľmi dôležité pre ľudské telo. Majú adaptogénne účinky, čo znamená, že pomáhajú telu lepšie zvládať stres. Jedna z najpozoruhodnejších húb je Čaga sibírska, ktorú nájdete v našej ponuke v rôznych formách, napríklad ako práškový extrakt v kapsulách, tekutý vodný extrakt alebo výbornú kávu s extraktom z čagy sibírskej.

Zobraziť viac
Zoradiť:
Počet na stranu:

Čaga sibírska

 

Čaga je druh huby, ktorá zvyčajne rastie na brezách. Je to parazit, čo znamená, že živiny získava z hostiteľského stromu. Zvyčajne začína rásť na kmeni alebo konároch stromu a časom môže vytvoriť veľkú čiernu masu. Čaga síce nezabíja hostiteľský strom, môže ho oslabiť a urobiť náchylnejším na choroby a napadnutie hmyzom. Táto huba ktorá vyzerá ako kus spáleného dreva má dlhú históriu užívania v tradičnej čínskej medicíne, ale i ruskom ľudovom liečiteľstve, ktorá siaha stovky rokov do minulosti.

 

Čaga sibírska ako superpotravina

 

Čaga obsahuje viac ako 200 biologicky aktívnych zložiek vrátane polysacharidov, polyfenolických látok, triterpenoidov, seskviterpénov, sterolov, lipidov a alkaloidov. Čaga je tiež bohatá na melanín. Táto huba obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ako aj vitamíny B1, B2 a B3, fenoly, minerálne látky ako meď, horčík a vápnik, vlákninu, kyselinu betulínovú a ďalšie vitamíny, antioxidanty, minerálne látky a enzýmy ako superoxiddismutáza.

 

Extrakt z Čagy Sibírskej?

 

Tento jedinečný extrakt má široké spektrum potenciálnych zdravotných prínosov vrátane posilnenia imunitného systému, zmiernenia zápalov a boja proti voľným radikálom. Čaga je silný adaptogén, ktorý môže pomôcť telu vyrovnať sa so stresom a podporiť celkovú pohodu. Ak hľadáte prírodný spôsob, ako zlepšiť svoje zdravie, sibírska čaga je skvelou voľbou.

 

Existuje čoraz viac vedeckých dôkazov, ktoré podporujú používanie húb čaga v tradičnej medicíne. Štúdie ukázali, že tieto huby sú bohaté na antioxidanty a protizápalové látky. Okrem toho huby čaga obsahujú beta-glukány, o ktorých je známe, že posilňujú imunitu.

 

Cordyceps

 

Cordyceps patrí medzi vitálne huby, ktoré boli po stáročia základom holistickej medicíny a už dlho je uctievaná pre svoje silné vlastnosti proti starnutiu a zdravie podporujúce vlastnosti, hlavne v tradičnej čínskej medicíne. V posledných rokoch priniesol výskum huby cordyceps ešte pôsobivejšie zistenia, keď uvádza, že tento superstar doplnok môže tiež zvýšiť športový výkon, podporiť zdravie srdca a znížiť zápal, aby ste sa cítili čo najlepšie.

 

 

Hericium

 

Doplnky stravy Hericium (lat. Hericium erinaceus, slovensky Korálovec ježovitý) sú hlavne známe svojimi výhodami pre podporu pamäte a mozgu, no môžu naviac efektívne prispieť k riadeniu hmotnosti a chudnutiu. Táto huba sa vyznačuje nízkym obsahom kalórií, iba 35 kalórií na 100-gramovú porciu. Vysoký obsah bielkovín v Hericiu zase pomáha zmierniť nočné občerstvovanie a túžbu po jedle, čím napomáha udržiavať zdravú váhu.

 

Vďaka svojmu vysokému obsahu vlákniny podporuje Hericium aj proces chudnutia, pretože prispieva k dlhodobejšiemu pocitu sýtosti. Okrem toho vláknina podporuje pestrosť črevnej mikroflóry, čo sa spája s celkovými zlepšeniami zdravia a nižším rizikom tvorby brušného tuku.

 

Huba Hericium patrí medzi vzácne potraviny, ktoré nie len bojujú proti stresu a úzkosti, ale majú aj pozitívny vplyv na proces chudnutia. Štúdie ukazujú, že užívanie Hericium erinaceus pred spaním môže viesť k lepšej kvalite spánku, potlačeniu chuti na jedlo a poskytnutiu potrebnej energie na fyzickú aktivitu.

 

Reishi

 

Okrem účinkov v boji proti oxidačnému stresu poukazuje výskum na to, že huby Reishi (lat. Ganoderma lucidum, slovensky Leskokôrovka hnedočervená, alebo Leskokôrovka lesklá) ovplyvňujú zloženie črevnej mikroflóry a podporujú rast črevných baktérií, ktoré prispievajú k procesu chudnutia. Navyše, doplnky s Reishi efektívne bojujú proti nahromadeniu telesného tuku, zvyšujú citlivosť na inzulín a znižujú riziko vzniku cukrovky.

 

Reishi prispieva aj k regulácii chuti do jedla, zabraňuje prejedaniu a umožňuje udržať dlhodobý pocit sýtosti. Elimináciou hladu medzi jedlami táto výnimočná superpotravinová huba odstraňuje nutkanie k zahryznutiu si do nezdravých jedál, ktoré často vedú k nadbytočnej telesnej hmotnosti.

 

Reishi je fascinujúca huba, ktorá účinne bojuje proti únave. Poskytuje telu potrebnú energiu na zvládanie každodenných aktivít a umožňuje udržať pravidelnú návštevu telocvične, čím podporuje proces chudnutia.

 

 

Coriolus

 

Huby Coriolus, (Trametes versicolor, lat. Coriolus versicolor, slovensky Trúdnikovec pestrý) sú bohaté na beta-glukány - druh vlákniny, ktorý podporuje chudnutie. Tieto beta-glukány regulujú metabolizmus tým, že spomaľujú vstrebávanie sacharidov, čo v konečnom dôsledku môže znížiť hladinu cukru v krvi a minimalizovať ukladanie tukov. Navyše, beta-glukány majú potenciál znižovať chronický zápal v tele, čo môže prispieť k regulácii telesnej hmotnosti.

Zobraziť viac
Loading