Odber noviniek, updateov a akciových produktov do emailu.
x

ČO JE RAPÉ? Hapé, Hapeh, Rapeh. Užívanie. Účinky. Odporúčania.

Rapé je veľmi posvätná šamanská medicína, ktorú vyrábajú domorodé kmene Južnej Ameriky, predovšetkým v Brazílii a Peru. Hape sa v angličtine vyslovuje "haa-pay alebo hapé". Domorodá medicína Hape' je vzácne dostupná a pre juhoamerické kmene veľmi posvätná. Používa sa na hlboké spojenie s duchmi, zvieratami a matkou prírodou, je veľmi očistná a silne liečivá.

 

Hapé je posvätná šamanská medicina, ktorú používajú liečitelia z povodia Amazonky po tisíce rokov a stalo sa nevyhnutnou súčasťou ich kmeňovej kultúry a histórie. Domorodé kmene nám ju odovzdávajú s týmto posolstvom: použitie Rapé by malo byť vždy spojené s modlitbou alebo rituálom a prijímané či dávané v úcte a pokore, veľmi pomôže keď sa pripojí jasný zámer. Účinky a realizácia zámeru sa tak zosilnia.

 

Výroba Rapé

 

Výroba tejto posvätnej medicíny trvá niekoľko dní a je veľmi pracná. Rapé sa vyrába obradným spôsobom z rôznych amazonských liečivých rastlín (Maestra plantas), listov, stromov a semien z amazonského dažďového pralesa. Privoláva duchov, aby pomáhali tým, ktorí k tejto medicíne prichádzajú pre hlboké uzdravenie a spojenie so zdrojom stvoriteľa.

 

Rapé Hapé Hapeh Rapesito

 

Účinky Rapé


Rapé nám môže pomôcť zladiť a otvoriť všetky čakry, lepšie sa uzemniť, uvoľniť choroby na fyzickej, emocionálnej, mentálnej a duchovnej úrovni, otvoriť tretie oko, odvápniť epifýzu, odstrániť duševný zmätok, uvoľniť všetky negatívne myšlienky, odstrániť všetky entity, spojiť sa s dychom a napojiť sa na Ducha.

 

Vezmite prosím na vedomie, že môžete zažiť očistu, zvracanie, stolicu a nadbytok slín, čo je normálne - a je to dobré znamenie, že odstraňujete uviaznutú energiu, toxíny a choroby sa uvoľňujú z vášho energetického a fyzického tela. Možno budete potrebovať vedro, toaletný papier a pitnú vodu na blízko.

 

Každý typ hapé má iné vlastnosti, vibrácie, jemnosti a odlišné účinky na energetické pole. Rapé pomáha uvoľniť emocionálne, fyzické a duchovné choroby a zmierňuje negativitu a zmätok, čo umožňuje dôkladné uzemnenie vašej mysle.

 

Rovnako tak šamani používajú rapé, aby sa znovu porovnali so svojimi energetickými kanálmi a so svojim vyšším ja a zintenzívnili svoje spojenie so svetom a vesmírom. Okrem toho rapé dláždi cestu k detoxikácii tela a odstraňuje všetok prebytočný hlien, toxíny a baktérie, čím pomáha v boji proti prechladnutiu. Navyše rapé stimuluje myseľ svojim obsahom nikotínu, ktorý zase uvoľňuje a.o. epinefrín, acetylcholín a dopamín, ktoré podporujú zvýšenú pozornosť, prítomnosť a intuíciu.

 

Rapé Hapé Blow Tepi ako sa užíva, fúknutie

 

Správne užitie Rapé

 

Tradične sa táto medicína aplikuje pomocou fúkačky z bambusu alebo kosti, ktorá sa fúka do každej nosovej dierky. Možno ju aplikovať aj samostatne pomocou samoaplikačnej fúkačky v tvare písmena V, známej ako "Kuripe", ktorá spája ústa s nosnými dierkami. Môže ho tiež aplikovať iná osoba pomocou veľkej fúkačky, ktorá spája ústa fúkača s nosnými dierkami druhej osoby. Tento aplikátor sa nazýva "Tepi". Najlepšie je si správny spôsob užitia vyskúšať so skúseným človekom, či už cez Kuripé alebo Tepí, a neskôr aj samostatne. Prax robí majstra platí aj tu.

 

Odporúčania na užívanie Rapé


Pre začiatočníkov je vhodné začať s menším množstvom (o veľkosti hrášku) do každej nosovej dierky. Dávky je možné zvýšiť po dlhšom užívaní, akonáhle si človek na prácu s touto medicínou viac zvykne a vybuduje si vzťah k duchu rastliny a špecifickému Hapé.

 

Používajte prosím túto medicínu posvätným spôsobom v pokojnom priestore bez akéhokoľvek vyrušovania, pustite si relaxačnú liečivú hudbu alebo seďte v tichu so skríženými nohami a rovno vystreným chrbtom. Privolajte svojich duchovných a zvieracích pomocníkov, anjeli, poďakujte kmeňom, rastlinám a duchu tejto posvätnej medicíny. Priložte si fúkačku s Rapé na srdce a zadajte zámer a modlitbu. Aplikujte medicínu do každej nosovej dierky. Po aplikácii zatvorte oči, pomaly a pokojne dýchajte a pozorujte čo prichádza. Seďte vzpriamene aby mohla cez chrbticu tiecť liečivá energia. Sústreďte sa na meditáciu a prijímajte liečivé účinky tejto nádhernej medicíny v celej svojej bytosti.

 

Skladovanie Rapé

 

Uchovávajte ich prosím vo vzduchotesných nádobách, v ktorých sú dodávané, chráňte ich pred mokrom, vlhkom a vlhkosťou a skladujte ich mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Kvalita sa vekom znižuje no správnym uskladením ju viete predĺžiť aj na viac ako rok, dva a viac.

 

Ak vás niečo konkrétne zaujíma, neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo emailom. Veľa krásnych chvíľ s touto posvätnou medicínou. Haux Haux!

 

Použitie a aplikácia týchto výrobkov je výhradne na zodpovednosť zákazníka. Prečítajte si Disclaimer.Od Rapé po Mapacho: Odhaľovanie slávnostných a liečebných výhod

Začiatkom tohto roka som mal prvú skúsenosť s posvätným tabakom, keď som sa zúčastnil slávnostnej potnej chýše pod vedením lakotskej medicinky. Predtým, ako sme vošli do rozpáleného horúceho st...

Chaga - tajomstvá sibírskej čagy: Kde rastie tento lesný poklad?

V srdci divokej prírody, kde chladné vetry šepkajú príbehy staré tisíce rokov, sa skrýva jedno z najvzácnejších darov prírody – Čaga Sibírska. Tento nezvyčajný druh huby je známy svojimi potenciá...

Kambo "frog medicine"

Kambô, tiež známa ako „žabia vakcína“, je kožný výlučok žaby Philomedusa bicolor, pôvodom z amazonského dažďového pralesa. Pôvodne sa používanie kambô spájalo s pôvodným konceptom „vytiahnu...

Ako umývať zeleninu a ovocie na odstránenie pesticídov

Hoci čerstvé ovocie a zelenina sú pre vás jedny z najzdravších potravín, konvenčné poľnohospodárstvo často používa chemické pesticídy, ktoré môžu zostať na vašich produktoch. V tomto článku...