Odber noviniek, updateov a akciových produktov do emailu.
x

Čo jesť (konzumovať) pre každú zo 7 čakier, od majstra Reiki

Pokiaľ ide o napájanie vášho energetického a fyzického tela, jedlo zohráva významnú úlohu. Len sa opýtajte slávnej šéfkuchárky, certifikovanej výživovej poradkyne a majsterky reiki Sereny Poon, C.N., CHC, CHN: Vo svojej hviezdnej praxi (jej klientmi sú Jerry Bruckheimer, Sean „P. Diddy“ Combs a Kerry Washington) kombinuje integratívnu výživu. s intuitívnymi energetickými technikami, aby presne zistila, ktoré živiny jej klienti potrebujú na podporu svojho fyzického a duchovného tela, kdekoľvek potrebujú trochu rovnováhy.

 

„Je to skoro ako táto veľká obrovská mapa,“ hovorí v tejto epizóde mindbodygreen podcastu. "Vidím potraviny, ktoré potrebujete jesť, aby ste podporili nejaký problém, aby ste problém vyriešili. Vytváram zoznamy [potravín] pre klientov, ale ide skôr o to, odkiaľ jesť namiesto toho, čo nejesť."


Nižšie Poon rozkladá základné potraviny pre každú zo siedmich čakier (aka, hlavné energetické centrá tela). Brána k duchovnej výžive, ak chcete:

 

1. Koreňová čakra

 

Začneme koreňovou čakrou alebo muladharou v sanskrte, ktorú predstavuje červená farba. Predstavte si koreňovú čakru ako svoj základ – nachádza sa v spodnej časti chrbtice na ľudskom tele – a dáva vám pocit, že ste uzemnení. „Predstavuje vašu bezpečnosť,“ hovorí Poon.

 

2. Sakrálna čakra

 

Ďalej je to sakrálna čakra alebo Swadhisthana. Táto čakra, reprezentovaná oranžovou farbou, je spojená s vašimi reprodukčnými orgánmi, nadobličkami, obličkami a hrubým črevom a riadi vašu kreativitu, sexuálnu túžbu a energiu.
Podľa Poona budete chcieť potraviny bohaté na minerály, ako sú orechy a semená, ako aj nejaké morské plody (plné zdravých tukov), aby ste podporili tok energie. "Tiež tam ide voda," poznamenáva. "Toto všetko sú veci, ktoré veľmi podporujú naše reprodukčné systémy a je to dobré pre našu kreativitu, naše emócie a naše vzťahy."

 

3. Čakra solárneho plexu

 

Tretia čakra je čakra solar plexu, Manipura, ktorá je spojená s dôverou, intuíciou, múdrosťou a vedením. "A to ovplyvňuje náš nervový systém," hovorí Poon. "Ak sa cítite nevoľno, necítite sa sústredený v tejto čakre, potom to môže ovplyvniť vašu dôveru, vašu intuíciu, vašu sebaúctu."
Je reprezentovaná žltou farbou a Poon hovorí, že budete chcieť žlté potraviny, ktoré ju pomôžu vyrovnať (ako kukurica alebo žltá tekvica), ako aj strukoviny, obilniny a rozpustnú vlákninu. Tu je recept na pečenú zimnú tekvicu, ktorú môžete vyskúšať.

 

4. Srdcová čakra

 

Teraz sme sa dostali k srdcovej čakre alebo Anahata, ktorá je reprezentovaná zelenou farbou. Je spojená s otvorenosťou (keďže spája spodnú a hornú čakru) a láskou – ak je zablokovaná, môžete mať problém s otvorením svojho srdca iným.


Zelená listová zelenina, mikrozeleniny a klíčky sú prospešné pre srdcovú čakru (tu je smoothie zdravé pre črevá, ktoré sa vkráda do brokolicových klíčkov). "Toto je skvelý príklad toho, ako sú [tieto potraviny] také dobré pre našu srdcovú čakru, ale sú dobré aj fyziologicky, pretože táto zelenina je užitočná pre náš kardio-metabolický systém, " hovorí Poon. "Sú skvelé na cirkuláciu, na kyslík."

 


5. Krčná čakra

 

Vaša hrdelná čakra alebo Vishuddha, ktorú Poon poznamenáva, je spojená s vaším hlasom, autentickosťou a schopnosťou hovoriť svoju pravdu.
"Je to v súlade s vaším hrdlom, štítnou žľazou, ústami, ušami, celým týmto regiónom," hovorí. "Takže zvyčajne to, čo budete mať pre svoju krčnú čakru, sú tekutiny. Môžete si dať šťavy, ovocie, omáčky, polievky a čaje." (Pozrite si týchto päť upokojujúcich a zdravých polievkových receptov tu.) „Zaujímavé sú morské riasy a kel, ktoré sú skutočne dobré pre našu krčnú čakru, ale majú tiež skutočne vysoký obsah jódu, čo je skvelé pre vašu štítnu žľazu,“ dodáva. Opäť platí, že duchovné a fyziologické dávajú dokonalý zmysel.

 


6. Čakra tretieho oka

 

Ďalšia je čakra tretieho oka, Anja, ktorá riadi vašu intuíciu, vizualizáciu a náladu. "Takže [budete chcieť jesť] druhy potravín a korenín modulujúce náladu, " hovorí Poon. Keďže túto čakru predstavuje farba tmavá modrá alebo fialová, budete tiež chcieť jesť modrofialové jedlá, ako sú čučoriedky a hrozno. "Niekedy kofeín, čokoláda alebo kakao, to všetko sú skvelé veci pre tretie oko," dodáva Poon.

 

7. Korunná čakra

 

Nakoniec máte svoju korunnú čakru, Sahasraru, ktorá sedí na temene hlavy. Je to najvyššia čakra, takže je spojená s vaším vyšším ja, vašou dušou a vaším zámerom. Ide o to, že korunnej čakre neprospievajú žiadne jedlá, pretože predstavuje spojenie s spiritualitou. Preto Poon často odporúča pôst tým, ktorí chcú osvietiť korunnú čakru, ale môžete jesť potraviny biofotonického typu (ako surové potraviny), ktoré obsahujú svetelnú energiu.

 

Jedlo so sebou.


Ak je jedna z týchto siedmich čakier zablokovaná, správne potraviny môžu pomôcť osvietiť príslušné energetické centrum a vrátiť vás späť na správnu cestu. Keď sa nad tým zamyslíte, dáva to úplný zmysel: „Niekedy zjete len určité jedlá a cítite sa lepšie,“ poznamenáva Poon. "Ale v skutočnosti to podporuje tie energetické centrá." Tým, že sa naladíte na svoje fyzické a duchovné telo, môžete si začať všímať, ktorá čakra je trochu rozhádzaná – a s Poonovým vedením, aké živiny potrebujete na obnovenie rovnováhy energie.

 

Ak vás táto téma zaujíma a ste v nej "doma", radi by ste niečo doplnili či opravili, kontaktujte nás emailom laherba@laherba.sk  ďakujeme a želáme krásne dni :)

 

zdroj: mindbodygreen.comOd Rapé po Mapacho: Odhaľovanie slávnostných a liečebných výhod

Začiatkom tohto roka som mal prvú skúsenosť s posvätným tabakom, keď som sa zúčastnil slávnostnej potnej chýše pod vedením lakotskej medicinky. Predtým, ako sme vošli do rozpáleného horúceho st...

Kmeň Kaxinawa (Huni Kuin)

Ľudia z kmeňa Kaxinawá (Huni Kuin) sú pôvodnými obyvateľmi Brazílie a Peru. Ich mestá ležia pozdĺž riek Purus a Curanja v Peru a riek Tarauacá, Jordão, Breu, Muru, Envira, Humaitã a Purus. V ...

Kief - sypké zlato z konope

Je kief prospešný pre naše telo a môže ho užívať každý?

 

Môžno ste o tom ešte nepočuli, no kief alebo tiež konopný peľ je ďalšou možnou cestou, ako si do nášho tela doplniť kanabinoid...

Konopa ako pomocník s bolesťou

Konopné kanabinoidy nám pomáhajú s bolesťou

 

Cannabis sativa má dlhú históriu lekárskeho použitia. Prvé záznamy boli nájdené v egyptskom lekárskom papyruse z obdobia okolo roku 1550 pred n. l....